🎞️: Tale Of The Ancient Snake 2022 /rövid webdráma/ CN

Sziasztok!


A jelenlegi #ajánlómban szereplő rövid kínai webdráma harminc részes ugyan, de egy rész nem hosszabb kilenc percnél.

A történet főszereplőnője, egy átmulatott éjszaka után a múltban találja magát, ahol azonnal el is rabolják, zsákot húznak a fejére, elveszti a telefonját és hozzákényszerítik egy idegen férfihez. A lányt az utcán ragadják el, egy befolyásos nő megbízásából, hogy lányát főhősünkkel pótolják ebben a nem kívánt házasságban. A leendő férj ugyanis nemcsak, hogy családja nem kívánt gyermeke, hanem még kénytelen tolókocsiban is élni az életét, bátyja kegyetlen bántalmazása miatt. A férfit is a bátyja kényszeríti bele ebbe a házasságba, ő azonban a házasság után öngyilkos lesz. (Micsoda bátorság nem? Abba bele sem gondolt, hogy talán az élete megváltozhat, és mondjuk ez a változás esetlegesen pozitív irányú lesz?)
A lány kétségbeesetten szabadulna újdonsült, ámbár halott férje mellől, mikor a testet, egy titokzatos kígyódémon szállja meg. Így a korábban gyenge és elnyomott főhős testében most egy erős, határozott, követelőző és bosszúszomjas démon él, akinek célja, hogy visszaszerezze és megtartsa azt, ami az övé. 

Forrása

Azt minden bizonnyal ti is érzitek, hogy nem egy túl magyarázott sem pedig egy túlzottan kibontott magyarázatokkal teletűzdelt eseménysorozatot tud magáénak a sorozat. Azonban ajánlom mindazoknak, akik szeretik a misztikus sorozatokat, melyben erős kissé erőszakos férfi karakterek lelhetőek fel, illetve egy kissé bugyuta, az eseményekkel sodródó, magáért nem kifejezetten kiálló főszereplő nő kapja meg a főszerepet. A lány azért könyörgöm, az egy dolog, hogy úgy ukkmukkfukk hozzáadják egy idegenhez, de hogy simán hagyja is, hogy testileg többször is kihasználják ... mert nekem ne mondja senki, hogy elsőre beleszeretett a főszereplő kígyódémonba!

Forrása

Kövezzetek meg érte, de azért eléggé kigúvad a szemem mikor a stáblistában látom, hogy a főszereplő lány, sorozatbéli neve Lilith, míg a férfi főszereplő pedig Samael -ként van megnevezve, az is érdekes, hogy a sorozat valahol Lilith címmel fut, szóval sajnos erről pontosabb infóm még nincs, de annyi szent, hogy erősen bibliai jelentést is hordoz.

Forrása

Lilith ugyanis a feminizmus jelképe lett, hiszen Lilith nemcsak Istennek, de Ádámnak sem akar engedelmeskedni, és Évával ellentétben őrá az Ördög mesterkedése sincs hatással, így ő szimbolizálja a tanult, erős asszonyt. Több felfogás is létezik, mind másképpen meséli el Lilith történetét van, akik szerint az utolsó angyalok egyike, van mely szerint szárnyakat követelt Istentől és elrepült az Édenből, más felfogás szerint azonban ő volt, Éva előtt, Ádám "oldalbordája". Isten egy napon azonban maga elé hívatta és arra kérte legyen Ádám alárendeltje, Lilith ezt azonban nem fogadta el. Az írások szerint azért, mert az anyag, amiből őt formázták, a bukott Samael nyálával volt "mérgezve". Miután Lilith elutasította az alárendelt szerepet, elhagyta az Édent és a sivatagba vándorolt, ahol különféle lényekkel élt együtt, akiknek gyermekeket is szült. - Ebből is látszik, hogy férfiak írták a Bibliát is! Köszönjük, mert egy nő, ha öntudatos és bír nem -et mondani, akkor már ugye csakis az ördögtől való lehet. Lilith, mivel nem evett a Tudás Fájának gyümölcséből, így hallhatatlan maradt. Samael és Lilith egyes állítások szerint egy párt alkottak, állítólag több démongyermekük is született, akik közül az egyiket "Samael kardjának" neveznek. 

A sorozat főszereplője és Lilith azonban szerintem két ellentétes személy. Míg korábban említettem, hogy a feminizmus jeléképe lett Lilith, a történet főszereplője azonban pont, hogy nem bír kiállni magáért, nem áll a sarkára, sodródik az árral - nem tesz magáért semmit sem. Egyáltalán nem bír és nem is tud nemet mondani, senkinek sem, még akkor sem, ha történetesen a párjának kellene. Úgy rángatják és tologatják jobbra balra, mint egy bábot zsinóron. Valahogy erősebb karaktert vártam volna, ha már nagy emancipáció meg minden! 
Hajrá Girl Power!

Forrása

A történetben feltűnik még egy bibliai hivatkozású név, a Samael. Ahogy a Lilith sztori, így természetesen Samael neve is számos kultúrában megjelenik. A keresztény vallás szerint, hasonló mint, maga a Sátán. A zsidó vallásban pedig a "Halál angyalaként" emlegetik. Nem csoda, hiszen általában a pusztulással, halállal, vádakkal és kísértéssel jellemzik. Neve is két zsidó szó összetétele, hiszen a "Sam" mérget jelent, míg a "he" pedig Istent (a héber írásmódnak megfelelően írva). Tehát igazából Samael "Isten mérgét" jelenti, vagyis Isten ezek szerint teremtett maga mellé, egy általa elrendelt halálesetek elvégzésére egy angyalt. A görögök szerint azonban a Samael név, maga a halál angyala, aki az "ötödik mennyet" uralja, ahol az angyalok bukása kezdődött.
Egyes felfogások szerint ő ültette el a Tudás Fáját, majd Isten száműzte az Édenből, ezért bosszúból kísérti meg Ádámot és Évát is, kígyó formájában.

Ahogy Ádám és Éva egy párt alkot, úgy Lilith és Samael is, közös gyermekeik is fogannak, köztük egyes források szerint, maga Káin is.


Forrása

Abban azért remélem egyet értetek velem, hogy a bibliai vonatkozások elég sok félék és bonyolultak, így természetesen pontosan nem határozható meg, hogy jók vagy rosszak a szereplők, de senki sem csak jó vagy csak rossz, semmi sem fekete vagy fehér. A sok - sok bibliai vonatkozás ne rémítsen meg, kellemes kikapcsolódás a sorozat.



Forráslista: