🎞️: Introverted Boss / My Shy Boss

Sziasztok!
Az Introverted Boss vagy My Shy Boss egy 2017 -es - milyen meglepő - koreai, 16 részes sorozat, melynek férfi főszereplője Eun Hwan Ki, aki egy PR cég vezérigazgatója, remek probléma megoldó képessége van, gyorsan és jól reagál a felmerülő helyzetekre, azonban egyetlen nagy problémája van, nagyon félénk. Éppen ez az oka annak, hogy az alkalmazottai sem ismerik jól és számos pletyka terjeng róla, főleg azután, hogy a titkárnője, aki mellette dolgozott éveken keresztül, a félénk és szótlan, ámbár nagyon gyönyörű Chae Ji Hye, öngyilkos lett.
Az elkeseredett nő, nem is akárhonnan vetette ki magát, hanem a férfi irodájának ablakából, nem hagyva mást hátra, csak a cipőjét.

Forrása
Hwan Ki egyedül él a tetőtéri lakásában, a tragédiát követően is, ami az irodája is egyben. Senkit sem enged közel magához, nem képes rendes emberi kapcsolatok kiépítésére bármennyire is akarja, néha. Tökéletesen megfelel számára az elszeparált élete, melynek fő izgalom faktora a munkája, amelyben viszont verhetetlen. Nem véletlen van ott a céges ranglétrán ahol, azonban extrém introvertáltsága miatt, sajnos a vezérigazgatóságot sem tudja teljesen ellátni, hiszen egyszerűen nem képes kiállni emberek elé és beszédet mondani.
Azonban szívesen jár színházba, ott van ugyanis rajongásának tárgya, Chae Ro Woon, az örökösen mellékszerepeket kapó női főszereplőnk. A férfi legfőbb vágya, hogy elmondhassa a lánynak mennyire szereti a munkásságát, még akkor is, ha soha sincs főszerepben. Kísérletei azonban csúfos kudarcot vallanak.

A lány hihetetlen energiákkal rendelkezik, lelkesedése és bosszúvágya töretlenül viszi előre az életben. Életének egyik nagy célja, hogy megbosszulja a nővérét, és felfedje ki is valójában a híres PR cél igazgatója, aki maga a megtestesült gonoszság, mellyel képes volt egy embert az öngyilkosságba hajszolni. Ezért ott hagyva a színházat, és munkát vállal Eun Hwan Ki cégénél, hogy kémkedhessen a férfi után. Eleinte minden rendben is megy, hiszen a CEO hozza a papírformát. Az alkalmazottai nem ismerik, rettegnek tőle, és egyetlen jó szóval sem tudják illetni.

A történet itt kezd el csak igazán bonyolódni, Ro Woon, akárcsak nővére szépen lassan beleszeret a cég másik vezetőjébe Kang Woo Il -be, akinek megnyerő és simulékony modora van, azonban úgy mozgatják, mint a Marionett bábokat.
Közben a lánynak rá kell jönnie, a nővérét lehet félreismerte? Lehet nem is úgy ismerte a történetet, ahogy eddig hitte? Lehetséges, hogy a visszafogott és félénk Ji Hye nem is Woo Il - be volt szerelmes? Vajon kinek készült a rajz?

Lehetséges, hogy nem azért lett öngyilkos, mert nem bírta tovább elviselni a kegyetlen főnökét? Lehet, hogy a "kegyetlen és szívtelen" főnök, nem is olyan gonosz, mint ahogy azt eddig az egész cég hitte? Lehet, hogy a csuklyás, maszkos megjelenés mögött egy félénk, érzékeny, szégyenlős ember áll? Lehet, hogy a gonosznak hitt gonosz, a jó, míg a jónak hitt fényes páncélos lovag pedig a gonosz?

Forrása

Lehetséges, hogy talán az egyetlen ember a sorozatban, akinek nem kell változnia az pontosan a cég nagyfőnöke (CEO) legyen? Néma tettei, gondoskodása, hangtalan szenvedése sokkal jobban az ember szívébe mart, mint a többiek küszködése.
Be kell vallanom sajnos a női főszereplőt kifejezetten utáltam, elejétől a végéig, sokkal jobban szerettem a nővérét, aki hasonszőrű volt, mint a főnöke. Nem szerettem a lány vergődéseit, néha a semmin picsogott ezer évig. Hirtelen és lobbanékony volt, túl hangos, túl harsány - úgy mindenhez és mindenkihez.
Eun Hwan Ki, a PR cég CEO - ja, akit senki sem szeret, senki sem ért meg és mindenki félreért. Természetesen főszereplő lévén rá volt kiélezve a történet, tettei pedig némán marták a belsőmet - annyira szerettem volna neki egy happy endet adni, kétségbeesetten vágyam arra, hogy találjon valakit, aki átöleli és mellette áll, elfogadja olyannak amilyen, mert neki nem kell megváltoznia, szerény véleményem szerint.
Kang Woo Il pedig szépen lassan, fokozatosan nyerte el a szimpátiámat, szerettem Hwan Ki -val közös jeleneteit, szerettem, ahogy szépen lassan rájön a félreértésekre és ő maga is végre bűnösnek érzi magát azokban a tettekben, melyekért ő volt a felelős.

A sorozatot két nagyobb részre osztanám, az elején még mindenki éli a maga életét, inkább humorosak és esetlenek a szereplők, majd szépen lassan kibontakozik egy komolyabb, borúsabb epizódokkal tarkított sorozat, mely komoly témákat ölel fel. Mindenképpen érdemes megnézni, legalább egyszer!

Aprócska lábjegyzet, mert itt dobálózok a CEO kifejezéssel, amit lehet, hogy jobb ha megmagyarázok: 
A CEO (= Chief Exevutive Officer) az egyik, ha nem a legfontosabb dolgozó a cégnél, ő a vállalat első embere. Pontos magyar megfejelője nincs, de leginkább a vezérigazgató, vagy ha sokkal kisebb vállalatról van szó, akkor az ügyvezető igazgató a megfelelő fordítása. Ő a vállalat legmagasabb szintű vezetője, döntéseivel felel a vállalata sikerességéért, illetve a rábízott terület(ek) sikerességéért, működéséért.
Amennyiben többet szeretnél megtudni a CEO -ról, az alábbi linken olvashatsz még bővebben róla: CEO.


Köszönöm a megtisztelő figyelmedet!


Puszi

Eda